Energia odnawialna

energia odnawialna i wszystko co z nią związane :)


#1 2008-04-26 00:08:17

Staszek

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 25
Punktów :   
WWW

Zbyszek W. -Swiętokrzyskie

WITAM!!!!!!!
Dziekuję bardzo za przesłaną książkę- myślę że zrobię z niej użytek.
Czy mógłbym Cię prosić o infomacje gdzie kupować magnesy neodymowe i o jakim oznaczeniu, bo są podobno magnesy które po jakimś czasie tracą właściwości magnetyczne.
Pozdrawiam!
Zbyszek W.- świętokrzyskie

Odp.

Faktycznie z tymi magnesami to kłopot. Trochę poszperałem w internecie i porównałem ceny. W książce autor podaje symbol i wymiar zastosowanych magnesów tj 40H 46x30x10mm. Takich nie ma na rodzimym rynku. Stosując mniejsze gabarytowo i słabsze N35,N38  od 40H zmniejszamy wydajność alternatora.Należy także zmienić wymiary pozycjonera. Nie mówię o niepewności co się kupiło .Ja nie potrafię odróżnić ,,alnico" od ,,neodymu",a Ty? Za dużo nakładów pracy jest przy budowie wiatraka by z powodu magnesów rezygnować z części mocy alternatora. Magnesy neodymowe
te z certyfikatami jakości są b. drogie , a te bez nich podejrzanie tanie. Przykłady : małe i zbyt tanie -
ENES  www.magnesy.eu  magnes MPŁ 45x25x10 N35 13,24zł/szt  ,  XINXIN  www.xinxin.pl MPŁ 45x25x10 N38 13,24zł/szt ,  www.magnesy.tanio  magnes 45x25x10 N38 13,24/szt ,  http://neodymowe.pl/cennnik.php
magnes 45x25x10 N35  15zł/szt
małe i zbyt drogie - Wrocław www.magnetizer.pl   magnes 45x25x10 N35  40zł/szt !!!  oraz
www.silnymagnes.pl   magnes 45x25x10 N42 35/40zł/szt !!! W tych przypadkach są certyfikaty.
Całkiem małe ale z pewnego żródła w niemczech     www.cy-magnetics.com   40x20x8 N38  ~19,50zł/szt .Mogą sprowadzić 46x30x10 40H z Chin ale trzeba zamówić kontener.
Tych małych i tanich ja nie chcę (mam obawy takie same jak Ty), a tych małych i drogich certyfikowanych tym bardziej.
Gdyby było większe zainteresowanie można by było pokusić się o ściągnięcie ich z zagranicy.Myślę że cena magnesu z kosztami przesyłki powinna oscylować w rejonie 27zł/szt.
Jeśli chodzi o oznaczenia magnesów to na to też trzeba zwrócić uwagę , bo przykładowo N40 jest słabszy od
40M, a ten od 40H , a ten od 40SH a ten od 40 UH  a jeszcze jest seria EH. Zakres temperatury pracy  wzrasta z mocą,choć to nie jest najważniejsze w tym przypadku. Więc jak się mają wszystkie te oferowane słabizny N35,N38 do potrzebnego 40H ???
                                                                                                      staszek

Dodam tylko jeszcze że przy zakupie należy zwrócić uwagę na inne oznaczenia magnesów

Y - oznacza magnes Ferrytowy np. Y25 , Y30BH , Y30H-1
LNG,LNGT - oznacza magnes AlNiCo
FLNG,FLNGT - oznacza syntetyczny AlNiCo
YX,YXT - oznacza magnes SmCo samarowo-kobaltowy
YXG - oznacza magnes SmCo samarowo-kobaltowy o składzie Sm2(Co.Cu.Fe.Zr)17
Nazwa neodymowego magnesu pochodzi od Neodymu spiekanego z Żelazem i Borem - NdFeB (dokładnie
Nd2Fe14B)

Witam!!!!!!!
Serdeczne dzięki za okazaną pomoc skorzystam chyba z tego pierwszego adresu bo tak do końca nic nie jest pewne co do uczciwości sprzedających. Ładnie wszyscy piszą , ale jak nie sprawdzisz nie będziesz wiedział - ponoć tak mawiają Rosjanie.
POZDRAWIAM !!!!
Zbigniew W. - świętokrzyskie

odp. Musisz się liczyć ze zmniejszoną wydajnością alternatora.

Offline

 

#2 2009-02-07 20:17:43

blondyn

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 2
Punktów :   

Re: Zbyszek W. -Swiętokrzyskie

Witam.
Mam pytanie do pana ile wychodzą takie magnesy gdy ściąga je pan z za granicy?

Offline

 

#3 2009-02-08 16:07:33

Staszek

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 25
Punktów :   
WWW

Re: Zbyszek W. -Swiętokrzyskie

Tak jak napisałem piętro wyżej ~27zł/szt , choć tak do końca to cena podyktowana jest  kursem EURO. To jest najdroższy element składowy elektrowni wiatrowej,ale od niego zależna jest wydajność.
                                                                                    Pozdrawiam   staszek

Offline

 

#4 2009-02-08 21:29:59

blondyn

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 2
Punktów :   

Re: Zbyszek W. -Swiętokrzyskie

To jakieś 650 zł plus przesyłka do tego to około 750 zł wyjdzie za same magnesy a gdzie reszta ?

Offline

 

#5 2009-02-10 23:12:58

Staszek

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 25
Punktów :   
WWW

Re: Zbyszek W. -Swiętokrzyskie

Nie czytasz uważnie. Przeczytaj pierwszy post w tym wątku , a dowiesz się że to cena z kosztami przesyłki z zagranicy. Nikt nikogo nie namawia na drogie magnesy (przeczytaj całe forum a dowiesz się że można kupić tańsze , mniejsze,słabsze), ale można też odpowiednie ściągnąć z USA. Ostatecznie możesz kupić je w kraju po 40zł/szt.(patrz pierwszy post i sprawdź na podanych stronach - nie wiem , może potaniały?). Tak jak napisałem wcześniej jest to najdroższy element alternatora, ale bez magnesów nie da się go zbudować. Jeśli chodzi o ,,resztę" to więcej w niej nakładów własnej pracy niż finansowych. To budowa dla cierpliwych i wytrwałych. Ja buduję jednocześnie trzy wiatraki (jeden od listopada  już się kreci) i nie martwi mnie to , że buduję je już trzeci rok.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.elka.pun.pl www.geografia90.pun.pl www.clanupk.pun.pl www.dbnwo.pun.pl www.battlefield3-hod.pun.pl