Energia odnawialna

energia odnawialna i wszystko co z nią związane :)


#1 2008-03-28 21:18:32

Staszek

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 25
Punktów :   
WWW

alternator na Allegro

faktycznie jest taki w sprzedaży.Mam tylko pytanie do czego on ma być zapięty i jak ma z tym czymś współpracować.wątpliwość też mam jedną , mianowicie 3mm tarcze to bardzo za cienkie tarcze. Oczami wyobrażni widzę jak się uginają pod naporem łopat i ocierają o stator.Co do ceny to taka sobie ,do przyjęcia
. Wiem z własnego doświadczenia ile z tym pracy (pomijając materiał). Na pewno nie jest to projekt z książki Piggotta. Te wyliczenia też mi podpadają,nie jestem w tym dobry.Tak czy owak należy się gościowi uznanie.
Popieram wszystkich którzy nie mają drewnianych rąk.Książka dotarła wreszcie?

Offline

 

#2 2008-03-31 12:48:52

ryszardz57

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 3
Punktów :   

Re: alternator na Allegro

Alternatorów na allegro nie kupujcie, jeżeli ktoś potrafi wystrugać łopaty to bez problemu myślę ze wykona alternator, kto wie co kupicie na allegro!!!

Offline

 

#3 2008-03-31 22:39:07

Staszek

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 25
Punktów :   
WWW

Re: alternator na Allegro

ryszardz57
Jeśli pozwolisz to zamieszczę fotki Twoich łopat na podstronie TWOJA GALERIA - oczywiście jak powstanie , a kiedy to tego najstarsi..... Gratuluję,zrobiłeś chyba najtrudniejszą robotę.Dla mnie łopaty to jeszcze czarna magia, ale już niedługo będę je odczarowywał.Z robieniem dokumentacji foto. masz racje,ja też na to wpadłem i robię fotki i nie myślę czy coś z tej pracy mi wyjdzie.Pytasz o błędy?: podstawowe zrobiłem przy cynkowaniu.Najpierw dałem ocynkować galwanicznie urządzenie obr-uchylne i bom ogona , a póżniej dowiedziałem się że ta cienka warstewka nie wytrzyma warunków atmosferycznych. No to dałem do cynkowania ogniowego i uwierzyłem takiemu jednemu że jak pewne miejsca pomaluję tzw. minią ołowiową to na tych miejscach cynk nie osiądzie.Cynk mimo wszystko osiadł w różnych formach nacieków a usunięcie go zabrało mi 2 tygodnie ciężkiej pracy. Wyobraż sobie oczyszczenie gwintu sworznia piasty z warstwy cynku lub z samego sworznia.Albo  z wnętrza rury obrotowej urz. obr-uch. lub wnętrza rury końca bomu.O innych drobnych błędach nie będę się rozpisywał bo to naprawdę drobnica , ale denerwująca. Jeszcze jedno formy są dziewicze, a tylko pokrywa formy rotora jest ,,pomięta" bo to zewnętrzna strona pokrywy( z napisem).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.miniwwe.pun.pl www.tsttuningskuterteam.pun.pl www.totalconflict.pun.pl www.modeliki.pun.pl www.natalialesz-forum.pun.pl